TÜYUD Kongre Bülteni 2020

Yaklaşık 2 yıl önce ilk TDCY’nin Yönetim Kuruluna seçildiğimizde güzel bir heyecanla çalışmaya başladık. Daha sonra kongre hazırlıklarına başladığımızda her şey çok güzeldi; İstanbul’da Kuzguncuk’ta toplandık… En son toplantımızı İzmir’de yaptık. Ama tabi İzmir’deki toplantının son toplantımız olacağından haberimiz yoktu. Daha sonra hiçbir toplantımızı bir araya gelerek yapamadık. Online olarak bu kongreyi hazırlamak için büyük çaba sarf ettik. Umuyorum ki fiziksel olarak gelecek sene bir arada bulunarak kongremizi gerçekleştirebiliriz.
1138 kayıt ile çok başarılı bir sanal kongre gerçekleştirdik… Hemen hemen tüm sunumlarda ve her iki salonda yaklaşık 200 – 250 izleyici vardı. 82 konuşmacımız var; 7 uluslararası konuşmacımız, 25 sözlü bildirimiz, 12 e-posterimiz var. Medikal endüstriden 14 firma ve 31 temsilci kongremize katıldı.
Önümüzdeki sene pandemiyi geride bırakarak sizlerle yüz yüze aktif katılımlı bir kongrede buluşmak en büyük temennimiz. Tüm katılımcılara, sunum yapan hocalarımıza, oturum başkanlarımıza, endüstri temsilcilerine,
organizasyonumuzda emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Çok daha güzel ve sağlıklı günlerde yeniden bir araya gelebilmeyi ümit ediyorum.

Prof. Dr. Cenk Kıraklı
Ulusal Dahili ve Cerrahi Bilimler Yoğun bakım E-Kongresi ve Avrasya Yoğun Bakım E-Toplantısı Başkanı

Okumak için tıklayınız

About author

-->