Clınıcıl Expert Workshop Ankara’da Yapıldı

Clinical Expert Workshop Ankara’da Yapıldı

Başkent Üniversitesi Tıp Fakültesi Anesteziyoloji ve Reanimasyon Anabilim Dalı ve Yoğun Bakım Bilim Dalı ile Hamilton Medical işbirliği ile düzenlenen “Clinical Expert Workshop” yerli ve yabancı katılımcılarla, Ankara, Başkent Üniversitesinde,  31 Mayıs – 2 Haziran 2017 tarihlerinde gerçekleştirildi.

Açılış konuşmasını Başkent Üniversitesi Tıp Fakültesi Anesteziyoloji ve Reanimasyon Anabilim Dalı Yoğun Bakım Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Arash Pirat’ın yaptığı çalıştayda, iki gün boyunca katılımcılar teorik dersler sonrası dört ayrı istasyonda Başkent Üniversitesi Ankara Hastanesi yoğun bakım ünitelerinde hasta başında ve simülatör üzerinde pratik eğitimler gerçekleştirdiler. Çalıştayda ASV, intellivent-ASV, weaning, SBT, PV eğrisi, recruitment ve transpulmoner basınç ölçümü gibi ileri düzey mekanik ventilasyon konuları işlendi.

Kimler Katıldı?

Çalıştaya Başkent Üniversitesi Tıp Fakültesi Yoğun Yakım Bilim Dalı öğretim üyeleri yanı sıra, İtalya Pavia IRCCS Policlinic San Matteodan Prof. Dr. Mirko Belliato, Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Anesteziyoloji ve Reanimasyon Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Atilla Ramazanoğlu, Türk Yoğun Bakım Derneği Başkanı Prof. Dr. Mehmet Uyar, Türk Dahili ve Cerrahi Bilimler Yoğun Bakım Derneği Başkanı Prof. Dr. Bilgin Cömert, KEPAN Başkanı Prof. Dr. Kubilay Demirağ, Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Yoğun Bakım Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Bülent Karapınar, Sağlık Bilimleri Üniversitesi Dr. Suat Seren Göğüs Hastalıkları ve Cerrahisi  Göğüs Hastalıkları Uzm. ve Yoğun Bakım Sorumlusu Doç. Dr. Cenk Kıraklı ile birlikte anesteziyoloji, erişkin ve çocuk yoğun bakım, göğüs hastalıkları dallarından toplam 35 hekim ve endüstri temsilcisi katılım sağladı.

 

About author

-->