Dünya Sepsis Günü Etkinlikleri | 2018

Türk Dahili ve Cerrahi Bilimler Yoğun Bakim Derneği (TDCY), 13 Eylül Dünya Sepsis Günü dolayısıyla, Türkiye’nin birçok ilinde sepsis konusunda farkındalığı yükseltme çalışmaları düzenledi. Ankara, İstanbul, İzmir, Adana, Kayseri’de hem sağlık çalışanlarına hem de halka yönelik bilinçlendirme, farkındalığı artırma kampanyaları düzenleyen TDCY’nin etkinlikleri ilgiyle karşılandı.

Ankara’da düzenlenen 6. Ulusal Sepsis Sempozyumu, 13 Eylül 2018, Perşembe günü  Limak Ambassadore Hotel’de gerçekleştirildi.

Başkanlığını  Prof. Dr. Levent Yamanel’in gerçekleştirdiği ve tam gün süren sempozyuma hekim ve hemşireler yoğun katılım gösterdi.

Sepsis, tüm dünyada ve ülkemizde bütün uğraşlara rağmen ciddi mortalite ile seyreden önemli bir klinik tablo olmaya devam etmektedir. Multidisipliner bir yaklaşım gerektiren bu tablo için ülkemizde de aşılması gereken daha çok yol bulunmaktadır. Son yıllarda bu tablonun tedavisine yönelik bir çok gelişme sağlanmış olup çalışmalar dinamik bir şekilde devam etmektedir.  Yine tüm dünyada Sepsis bilincinin yerleştirilmesinde yönelik yoğun uğraşlar verilmektedir. Ülkemizde de bu bilincin yerleştirilmesine yönelik çaba göz ardı edilemez şekilde devam etmektedir. Bu nedenle hem bu çabaya hem de sepsis tedavisine yönelik yeni çalışma ufuklarının açılmasına katkısı olacağına inandığımız bir sempozyum gerçekleştirdik.

VI. Ulusal Sepsis Sempozyumu – Ankara

 

 

Sepsise Karşı Uyarıyoruz!

TDCY Yönetim Kurulu Üyeleri, 13 Eylül Perşembe günü, Ankara’da basın mensupları ile bir araya geldi ve sepsis konusunda aydınlatıcı bilgilerde bulundu.

Basın Toplantısı – Ankara

İl İl Sepsis Farkındalık Etkinlikleri

TDCY, Ankara yanı sıra İstanbul, İzmir, Adana ve Kayseri’de de hem sağlık çalışanlarına hem de kamuoyuna yönelik etkinlikler gerçekleştirdi.

İstanbul

İzmir

Adana

Ankara

Kayseri

About author

-->