YOĞUN BAKIMDA TEMEL KARDİAK ULTRASONOGRAFİ KURSU-1

Ultrasonografi simülatörü eşliğinde pratik eğitim ile birlikte gerçekleştirilecek olan Yoğun Bakımda Temel Kardiak Ultrasonografi Kursunun ilki 27 Nisan 2019 tarihinde Ankara’da, Limak Ambassadore Otel’de gerçekleştirilecektir.
Programı indirmek için tıklayınız.

Yoğun bakım hastalarının hızla değişen hemodinamik durumlarını yorumlayabilmek ve hemen müdahale edebilmek için her yoğun bakımcının kardiak USG bilmesi kaçınılmazdır. TDCY’nin 27 Nisan 2019 Cumartesi günü yeni başlayanlar için düzenleyeceği bu kursla kardiak USG’nin temelinden başlanması hedeflemiştir. Bu kursta ultrasonografi cihazlarının tanıtımı, tuş takımının nasıl kullanılacağı ve hangi özelliklerin nasıl ayarlanabileceği, ultrasonografi cihazlarının çalışma prensipleri, ultrasonografi fiziği, kullanılan modlar, kullanılan problar, artefaktların tanımı, temel ekokardiyografik pencerelerin tanıtımı, sol ve sağ ventrikülün değerlendirilmesi, şokta ultrasonografi kullanımı ve perikardiyal effüzyon ile tamponat bulgularının değerlendirilmesi temel düzeyde ele alınacaktır. Bu konularla ilgili pratik eğitimler hem canlı mankenler üzerinde hem de ultrasonografi simülatörü üzerinde öğleden önce ve sonra olmak üzere ele alınacaktır. Yine bu temel kursta çok sayıda vaka örnekleri ile yoğun bakımda sık karşılaşılan patolojilere aşina olmaya başlayacağız.

Öncelikle yoğun bakım uzmanları ve yan dal asistanlarına yönelik olan bu temel kursta cihazlar, problar ve modlara hakim olunması, en iyi görüntünün nasıl elde edileceğinin öğrenilmesi ve temel pencerelerin görüntülenme becerisi kazandırılması hedeflenmiştir. Bu temel kursun en önemli amacı sizlere çok sayıda cihaz, eğitici, canlı model, simülatör ve az sayıda katılımcı ile bu hedeflere ulaşana kadar probu elinizde tutma zamanı ve olanağı sağlamaktır.

Kardiak USG öğrenmeye başlamak ve iyi bir temel atmak için bu kursun çok iyi bir fırsat olduğuna inanıyor kontenjan dolmadan bir an önce kayıt olmanızı öneriyoruz.

Yer : Limak Ambassadore Otel (Gaziosmanpaşa, Boğaz Sk. No:19, 06700 Çankaya Ankara)
Tarih : 27 Nisan 2019
Katılım bedeli: 
TDCY üyeleri için 350TL | TDCY üyesi olmayanlar için 450TL’dir.
Konaklama: Limak Ambassadore Hotel – tek kişi için –  250TL+KDV (Rez.: +90 312 428 4848)

Ödeme Bilgisi: 
Banka havalesi ya da EFT ile ödeme yapmak isterseniz aşağıda belirtilen banka hesap numarasını kullanabilirsiniz. Ödemeyi gerçekleştirdikten sonra banka dekontu ile birlikte dernek sekreterya e-posta adresine (  [email protected]  ) bildirimde bulunulması gerekmektedir. Ödeme açıklaması kısmına, ilgili ödemenin ne için yapıldığının belirtilmesi gerekmektedir.

Banka Hesap Bilgisi
Hesap adı: Türk Dahili ve Cerrahi Bilimler Yoğun Bakım Derneği İktisadi İşletmesi 
Banka adı: Yapı Kredi Bankası (Hacettepe Şubesi)
IBAN: ​TR03 0006 7010 0000 0090 4538 05

TDCY Sekreterya İletişim:
Fatma Ergüzeloğlu | MedPublish Yayıncılık Eğitim Danışmanlık ve Organizasyon
GSM: +90 541 426 6709 | [email protected] | [email protected]
Kazım Özalp mah. Kuleli sok 57/1 GOP-Çankaya – Ankara

About author

-->